Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczne Gimnazjum
w Zagwiździu
Dziś jest: niedziela, 21-01-2018, Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Akcja BIG JUMP

Jak wygląda akcja BIG JUMP w Gminie Murów?

Wystarczy w niedzielę, 13.07. o godz.15.30 znaleźć się nad wodą Budkowiczanki w Zagwiździu przy Publicznym Gimnazjum w Zagwiździu (ul. Lipowa 68) i zanurzyć w rzece choćby dłoń.

Wszystkich chętnych do udziału w akcji BIG JUMP prosimy o mailowe potwierdzenie obecności do dnia 11.07. na adres:

Samorząd Gminy Murów popiera akcję Klubu Gaja i zachęca swoich mieszkańców i wszystkich miłośników rzeki Budkowiczanki do udziału w europejskiej inicjatywie dla czystych rzek. Z przebiegu akcji sporządzone zostaną pamiątkowe zdjęcia, które samorząd prześle na adres mailowy koordynatora - Klubu Gaja. 

Rzeka Budkowiczanka należy do najczystszych rzek Opolszczyzny, bogata w różnorodną florę i faunę, zaprasza do obserwacji przyrodniczych, tematycznych spływów kajakowych oraz rześkich kąpieli. W I edycji ogólnokrajowego konkursu Klubu Gaja - "Rzeka roku 2013" nasza Budkowiczanka zdobyła 4 miejsce w rankingu najbardziej atrakcyjnych rzek Polski! 

Zdrowe rzeki to bogate i różnorodne środowisko naturalne czyli lepsza jakość naszego otoczenia, m.in. atrakcyjne trasy spacerowe i rowerowe, pełne łowiska, miejsca rekreacji i radości! Zgodnie z Ramową Dyrektywą Wodną, do 2015 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej, wody powierzchniowe powinny uzyskać dobry stan chemiczny i ekologiczny.  Muszą o to zadbać nie tylko rządzący, ale i obywatele.

 

 

DSC_0118.jpeg DSC_0138.jpeg DSC_0164.jpeg DSC_0170.jpeg DSC_0184.jpeg DSC05247.jpeg
<./div>