Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zagwiździu
Dziś jest: piątek, 29-05-2020, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Wycieczka do Zakopanego i Krakowa

Pierwszego dnia wycieczki wjechaliśmy koleją linowo-terenową na szczyt Gubałówki, aby podziwiać piękną panoramę Tatr i Zakopanego. Następnie uczniowie mieli czas wolny na Krupówkach, gdzie mogli kupić drobne pamiątki i podziwiać tętniące życiem centrum stolicy polskich gór. Pomimo niesprzyjającej pogody wszyscy spędzili miło czas.

Drugiego dnia całą grupą wybraliśmy się nad Morskie Oko. Nikomu niestraszne było pokonanie wielu kilometrów piechotą ponieważ pan przewodnik umilał nam po drodze czas opowieściami o krajobrazie Tatr i legendach górskich. Oczywiście na końcu trasy czekała nas nagroda w postaci zapierającego dech w piersiach widoku Morskiego Oka i otaczających go gór. Na miejscu wysłuchaliśmy kolejnych ciekawostek, tym razem na temat jeziora i po krótkiej przerwie na drugie śniadanie żwawo ruszyliśmy w drogę powrotną. Wieczorem, po powrocie do pensjonatu, zmęczeni wędrówką, ale uśmiechnięci uczniowie wzięli udział w ognisku połączonym z warsztatami na temat zapobiegania uzależnień przygotowanymi przez panią Karolinę Jędrzejko.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Krakowa. Pan przewodnik przybliżył nam historię Wawelu, smoka wawelskiego, żydowskiej dzielnicy Kazimierz, Kościoła na Skałce oraz Rynku, Sukiennic i Kościoła Mariackiego. Najciekawszą atrakcją okazało się dla uczniów zwiedzanie Synagogi Żydowskiej na Kazimierzu, gdzie zapoznali się bliżej z kulturą żydowską i prawami rządzącymi tą religią. Po długim spacerze ulicami miasta uczniowie mogli pozwiedzać okolice Rynku i odpocząć przed powrotem do domu.

Dla wszystkich uczniów wycieczka okazała się świetną okazją do aktywnego odpoczynku po egzaminach i nagrodą za ciężką pracę w roku szkolnym. Wszyscy świetnie się bawili i na pewno długo będą wspominać atrakcje i czas spędzony w gronie przyjaciół.

Tekst: p. Karolina Jędrzejko.

 

 

DSC_0059.jpeg DSC_0116.jpeg DSC_0123.jpeg DSC05247.jpeg Z4.jpeg
<./div>