Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zagwiździu
Dziś jest: piątek, 07-08-2020, Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Nietypowe dyktando i sukces Karoliny Bieganowskiej

Wspominamy, że 20 marca br. w opolskim ratuszu odbyło się Dyktando dyplomatyczne zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Opolu. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych województwa opolskiego, w tym dwie uczennice z naszego gimnazjum: Klaudia Nanko (kl. IIIa) oraz Karolina Bieganowska (kl. IIb) pod opieką mgr Anety Jeziornej.

Tematyką dyktanda były wspomnienia polskiego dyplomaty z czasów pełnienia przez niego funkcji ambasadora w Wiedniu. Tekst pochodził z książki pt. „Dyplomata”,  dyktowała go wieloletnia polonistka  Pani Krystyna Cieszyńska. Uczniowie musieli zmierzyć się z nietypowymi wyrazami takimi jak: kohabitacja, ambasador dwustronny, MSZ   i wieloma innymi. To było naprawdę nietypowe dyktando J.

W trakcie sprawdzania prac przez komisję konkursową uczniowie wysłuchali wykładu konsultanta RODM Pana Marcina Ociepy na temat protokołu dyplomatycznego w życiu codziennym, a także sprawdzili swoją wiedzę dotyczącą „Etykiety przy stole”, rozwiązując, przygotowany przez organizatorów, test.

Komisja konkursowa wyłoniła trzy osoby, które najlepiej napisały tekst dyktanda, wśród nich była uczennica naszej szkoły Karolina Bieganowska!

Uroczystość  uświetniła delegacja z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie, która wręczyła zwyciężczyniom upominki.

Tekst i zdjęcia – mgr Aneta Jeziorna
 

 

DSC_0059.jpeg DSC_0116.jpeg DSC_0123.jpeg DSC05247.jpeg Z4.jpeg
<./div>