Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zagwiździu
Dziś jest: niedziela, 31-05-2020, Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Najlepsi otrzymali stypendia

Trzystu najlepszym uczniom w regionie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  w środę 01.03.2017 r., marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła oraz wicemarszałkowie Stanisław Rakoczy i Roman Kolek, wręczyli dyplomy stypendialne. Wśród nagrodzonych uczniów naszego gimnazjum  dyplomy odebrali: Agnieszka Dydzik i Julian Warzyc z klasy 1a.

O tego rodzaju pomoc ubiegać się mogli uczniowie, którzy w roku szkolnym 2015/2016 uzyskali średnią ocen nie niższą niż 4,8 oraz co najmniej 4,6 z trzech wybranych przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych. Stypendia wypłacane będą w ramach projektu „Wspieramy najlepszych”, realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Uczniowie otrzymywać będą 300 złotych miesięcznie przez dziesięć miesięcy.

Agnieszka po ukończeniu szkoły podstawowej miała średnią z ocen 5,80, po klasyfikacji semestralnej w obecnym roku szkolnym miała najwyższą średnią w gimnazjum na zakończenie 1 semestru – 5,64. Julian  z ocen ukończenia szkoły podstawowej miał średnią 5,30, utrzymał wysoką pozycję, po klasyfikacji za 1 semestr,  jego średnia  z ocen – 5,30 dała mu 3 miejsce w szkole.

Marszałek Andrzej Buła, gratulując młodzieży, pedagogom i rodzicom, mówił, iż młodzi ludzie są naszą szansą demograficzną, a przyznane wsparcie finansowe pozwoli jeszcze pełniej rozwinąć im skrzydła, poszerzyć wiedzę i umiejętności. Niezależnie od rozwoju ścieżki zawodowej, a wierzę, że będzie ona obfitowała w sukcesy, życzę wam, byście wykształcili w sobie kompetencje społeczne, potrafili dostrzec drugiego człowieka i jego potrzeby. Życzę wam też mnóstwa uroczystości, na których będziecie docenianimówił marszałek.

Gratujemy, rodzicom Agnieszki  i Juliana, dziękujemy im za wsparcie jakie okazują swoim dzieciom.

Życzymy naszym stypendystom sukcesów w dalszej nauce, zdobywania umiejętności, które nie tylko dadzą satysfakcję, ale i pozwolą zrealizować się w życiu.

Dyrektor i nauczyciele Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu

 

 

DSC_0059.jpeg DSC_0116.jpeg DSC_0123.jpeg DSC05247.jpeg Z4.jpeg
<./div>