Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zagwiździu
Dziś jest: wtorek, 07-07-2020, Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Udział w II Wojewódzkim konkursie „Z edukacją globalną za pan brat”

W czwartek, 17.11.2016 r. nasze gimnazjum, jako jedyne gimnazjum wiejskie brało udział w kolejnej edycji Konkursu Wojewódzkiego „Z edukacją globalną za pan brat”. Nie powtórzyliśmy ubiegłorocznego sukcesu, ale nadal jesteśmy w czołówce szkół opolskich. Konkurs organizowany jest przez Publiczne Gimnazjum nr 5 im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu, pod patronatem różnych organizacji pozarządowych np.: Amnesty International, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Kuratorium w Opolu, Opolskiego Radia Park, ZNP w Opolu, Super Belfrów oraz Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu.

Głównym celem konkursu jest popularyzowanie treści związanych z edukacją globalną wśród młodzieży gimnazjalnej. Tegoroczna edycja odbyła się w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej pod hasłem – „Razem – dla pokoju”. Konkurs miał charakter indywidualny. Uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego, wielokrotnego wyboru oraz odpowiadali na pytania prawda/ fałsz, sprawdzające wiedzę z zakresu znajomości praw człowieka i praw dziecka, tematów o aktualnych konfliktach zbrojnych, np. na Ukrainie, w Syrii czy państwach afrykańskich, a także kwestii uchodźczej oraz kryzysów humanitarnych na świecie. Do rozstrzygnięcia konkursu potrzebna była dogrywka o I i III miejsce. Na czas sprawdzania testów, dla uczestników zostały zorganizowane różnorodne warsztaty z edukacji globalnej zgodne z zasadami „Kodeksu w sprawie obrazów i wiadomości dotyczących krajów globalnego Południa”.
Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie: Milena Chimiak z klasy IIIa, Karolina Bieganowska z klasy IIb i Michał Kulig z klasy IIb.

Do udziału w konkursie uczniów przygotował nauczyciel "Wiedzy o społeczeństwie" mgr A. Kulczycka – Baj.

Tekst i fotorelacja: A. Kulczycka – Baj.
 

 

DSC_0059.jpeg DSC_0116.jpeg DSC_0123.jpeg DSC05247.jpeg Z4.jpeg
<./div>