Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zagwiździu
Dziś jest: wtorek, 07-07-2020, Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Halowa piłka nożna

W ostatnich dniach chłopcy rozegrali Mistrzostwa Gimnazjum w Halowej Piłce Nożnej, natomiast dziewczęta z Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu wystąpiły już w półfinale powiatu.

W turnieju chłopców po raz pierwszy doszło do sytuacji, kiedy ten sam zespół rok po roku zdobył Mistrzostwo Gimnazjum w Halowej Piłce Nożnej. Tak jak przed rokiem, tak w tym tytuł wywalczyli chłopcy z klasy III b, tym razem występując pod nazwą FC Loszki. Wystąpili w składzie Nicolas Stein, Michał Sysak, Daniel Sysak. W finale pokonali Dzikie Smerfy 5:0.

Drużyna dziewcząt z Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu złożona z klas pierwszych i drugich zagrała półfinał powiatu w Tarnowie Opolskim. W meczach grupowych ulegliśmy gospodarzom 0:2 i po bardzo zaciętym pojedynku PG Zagwiździe pokonało PG Dębska Kuźnia 1:0. Bramkę zdobyła Weronika Kuklok. W grupie zajęliśmy 2 miejsce, a o awans do finału powiatu zagraliśmy z PG Biadacz, który pokonał nas 4:0.

Ostatecznie dziewczyny zajęły trzecie miejsce w stawce sześciu zespołów, a drużyna zagrała w składzie: Kinga Brocka – Natalia Gęśla, Weronika Kuklok, Patrycja Kruszelnicka, Weronika Stein, Vanessa Morka, Wiktoria Majewicz.

Na początku listopada do rywalizacji przystąpią chłopcy, którzy swój turniej rozegrają również w Tarnowie Opolskim.

Tekst i galeria: Tomasz Długosz

 

 

DSC_0059.jpeg DSC_0116.jpeg DSC_0123.jpeg DSC05247.jpeg Z4.jpeg
<./div>