Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zagwiździu
Dziś jest: piątek, 07-08-2020, Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Wycieczka do Wrocławia

We wtorek 14.06.2016 r. klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami: panią Anetą Jeziorną i panią Agatą Kupczyk – Kobylańską wybrały się na wycieczkę do Wrocławia.

O godzinie 8.00 wyruszyliśmy spod szkoły w naszym urokliwym Zagwiździu. Podczas dwugodzinnej podróży autobusem mogliśmy podziwiać przepiękne krajobrazy drogi nr 94, a około godziny 11 dotarliśmy do ZOO. Najpierw znaleźliśmy się w jego nietypowej części – Afrykarium. Można było tam zobaczyć wszystkie zwierzęta Czarnego Lądu – zaczynając od różnych ssaków, takich jak Dikdiki, uznane przez moich kolegów za „mega słodziaki”, poprzez ryby, które pływały w gigantycznych akwariach, aż po najbardziej kolorowe ptaki, które znajdowały się w strefie zwanej „Dżunglą Kotliny Kongo”. Było tam bardzo gorąco, więc chyba nikt nie podziwiał ich zbyt długo. Poza tym zaraz mieliśmy się spotkać przed wyjściem na świeże powietrze. Zaufano nam chyba pierwszy raz w tym roku i pozwolono nam chodzić po całym terenie ZOO samemu przez dwie godziny. Bardzo podobały nam się te wszystkie stworzonka, szczególnie te słodkie, przeróżne małpki. Były takie zwinne!

Po zbiórce nasze wychowawczynie zafundowały nam niezłą dawkę świeżego powietrza, ponieważ do Panoramy Racławickiej dotarliśmy pieszo. Zainteresowanie zwierzętami zostało nam chyba na dłużej, bo podczas oczekiwania na nasze wejście wszyscy dokarmiali gołębie. Baliśmy się, że po takiej ilości jedzenia ptaki nie będą umiały się wznieść, jednak ptaki podołały zadaniu i odleciały. W końcu weszliśmy do budynku i naszym oczom ukazała się właśnie ta panorama. Ten obraz był przepiękny, taki realistyczny. Wysłuchaliśmy nieszczególnie energicznego wykładu o genezie dzieła i wyszliśmy. Wszyscy (chyba, bo kilka razy podczas liczenia wychodziło, że brakuje jednej osoby, ale w końcu okazało się że każdy jest na swoim miejscu) dotarliśmy do domów cali i zdrowi.

Tekst: Karolina Bieganowska – kl. I b

Zdjęcia: mgr Agata Kupczyk - Kobylańska

 

 

DSC_0059.jpeg DSC_0116.jpeg DSC_0123.jpeg DSC05247.jpeg Z4.jpeg
<./div>