Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zagwiździu
Dziś jest: wtorek, 07-04-2020, Imieniny: Donata, Herminy, Rufina

Konkurs Get Your Tongue Around 2016

W piątek, 20.05.2016 roku odbyła się siódma edycja konkursu z języka angielskiego w Dobrzeniu Wielkim. Dwa pierwsze miejsca zdobyli uczniowie z Namysłowa, a trzecie miejsce uczniowie z Pokoju. W tym roku tuż za podium, na 4 miejscu uplasowały się uczennice: Nikola Krupa (kl.3) oraz Karolina Bieganowska (kl.1) z Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu. Jest to wyśmienity wynik, gdyż kandydatów do podium było 42! 

Uczniowie mieli za zdanie przeczytać w domu książkę „Alicja w Krainie Czarów” i z tejże pozycji zostało im podyktowane dyktando w języku angielskim, które stanowiło pierwszą z czterech 45-minutowych części konkursu. Nasza para za tą konkurencję otrzymała maksymalną ilość punktów. Kolejnym etapem była część leksykalno-gramatyczna z różnorakimi zadaniami na bardzo wysokim poziomie. W tej części również nie ma na co narzekać w punktacji naszych uczennic. Trzecia część była kulturoznawcza i zawierała pytania z zakresu geografii, historii i kultury Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Ostatnie 45 minut stanowiła część muzyczno-filmowa. Każdy uczeń mógł zdobyć dodatkowe punkty za strój związany z krajami anglojęzycznymi - ciekawe czy wiecie Państwo za kogo przebrały się dziewczyny? Podpowiem tylko, że są postaciami z filmu pt. „Alicja w Krainie Czarów”. Suma summarum, do trzeciego miejsca naszym dziewczynom zabrakło 3 punktów.

Mam jednak nadzieję, że doświadczenie zdobyte na tym konkursie pozwoli uczniom naszego gimnazjum zdobyć pierwsze miejsce w tym prestiżowym konkursie za rok, a tym samym wyjechać na darmową wycieczkę do Anglii. Taka nagroda naprawdę mobilizuje do nauki języka angielskiego.

Tekst: Anna Dańkowska-Mika
 

 

DSC_0059.jpeg DSC_0116.jpeg DSC_0123.jpeg DSC05247.jpeg Z4.jpeg
<./div>