Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zagwiździu
Dziś jest: piątek, 29-05-2020, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Półfinały Wojewódzkich Igrzysk LZS 2016

W drugiej połowie marca rozpoczęły się Wojewódzkie Igrzyska LZS Szkół Wiejskich w których wystartowało Publiczne Gimnazjum w Zagwiździu. W pierwszej fazie igrzysk tradycyjnie rozgrywane były zawody w grach zespołowych. Drugą częścią zmagań Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich będzie tradycyjnie lekkoatletyka.

Na początek wystartowała piłka koszykowa. Dziewczyny pewnie wygrały z PG Domaszowice, ale nie sprostały gospodarzom - PG Pokój zajmując drugie miejsce w turnieju.

W bardzo wyrównanym turnieju wystąpili chłopcy. Wygrali z gospodarzem PG Czarnowąsy 15:10. Przegrali po zaciętej walce w dogrywce z PG Kup 13:15 oraz zwycięzcą turnieju PG Rudniki 14:20. O miejscach 2-4 decydowały małe punkty, gdyż trzy drużyny miały tą samą ilość punktów. Ostatecznie drugie miejsce zajęło PG Czarnowąsy, które wyprzedziło nas zaledwie dwoma koszami.

Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy podczas turnieju piłki siatkowej w Domaszowicach. Pokonali Gimnazja z Kościerzyc i Świerczowa 2:0. W ostatnim meczu decydującym o awansie do finału wojewódzkiego ulegli gospodarzom 0:2, zajmując drugie miejsce.

Nie powiodło się dziewczynom w piłce siatkowej i chłopcom w piłce ręcznej, gdzie nie udało się pokonać przeciwników.

Drugą częścią zmagań Igrzysk LZS Szkół Gimnazjalnych będzie tradycyjnie lekkoatletyka. Wypada mieć nadzieję, że organizatorzy Igrzysk LZS w kolejnym roku szkolnym zmienią mało fortunny termin rozgrywania zawodów szkolnych, gdyż to zaburza przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego trzecim klasom. Z tego względu też nie zawsze drużyna mająca wyjazdowy turniej występuje w pełnym składzie.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Długosz
 

 

DSC_0059.jpeg DSC_0116.jpeg DSC_0123.jpeg DSC05247.jpeg Z4.jpeg
<./div>