Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zagwiździu
Dziś jest: wtorek, 07-07-2020, Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Relacja z wymiany młodzieży - Vallendar 2015

W dniach od 21.-25.09.2015r. uczniowie naszego gimnazjum wraz z Panią Dyrektor oraz Panią Dańkowską przebywali w ramach wymiany młodzieży w partnerskiej Gminie Zbiorczej Vallendar zbiorczej. Publiczne Gimnazjum w Zagwiździu prowadzi jedną z najdłuższych wymian młodzieży w Województwie Opolskim.  Naszą szkołą partnerską jest od 1999 roku Intergrative Realschule Plus Vallendar.

W ramach wymiany młodzieży prowadzonej przez Publiczne Gimnazjum w Zagwiździu oraz Intergrative Realschule Plus Vallendar odwiedziło się nawzajem ok. 650 dzieci i młodzieży.

Podczas tegorocznej wymiany w Vallendar nasi uczniowe uczestniczyli w wyjazdach, workshopach i lekcjach szkolnych partnerskiej szkoły. Organizatorzy tegorocznej wymiany - przedstawiciele Intergrative Realschule Plus Vallendar przygotowali wiele wyjazdów w interesujące miejsca okolicy Vallendar. Zwiedzano m.in. miasta - Koblenz, Braubach oraz Andernach. Głównymi celami wymiany były kolejno rejs statkiem do miasteczka Braubach, zwiedzanie i zapoznanie się z zasobami Geysirzentrum w Andernach oraz wizyta w ratuszu u Burmistrza Verbandsgemeinde Vallendar - Pana Pretz, gdzie nasze uczennice przedstawiły prezentację multimedialną w jęz. niemieckim dot. wykorzystania kompleksu zabytkowej Huty Żelaza na cele społeczno-kulturalne.

Nasza młodzież  wróciła z lotniska Franfurt/Hahn do rodzinnych stron  zadowolona oraz bogatsza o wrażenia i doświadczenia związane z kolejną udaną wymianą z kolegami i koleżankami z partnerskiej Intergrative Realschule Plus Vallendar.

Fotorelacja: Pani Anna Dańkowska  

  

DSC_0059.jpeg DSC_0116.jpeg DSC_0123.jpeg DSC05247.jpeg Z4.jpeg
<./div>