Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zagwiździu
Dziś jest: piątek, 07-08-2020, Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

I spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego

We wtorek 23.06.br. w filii bibliotecznej w Zagwiździu odbyło się I spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Gimnazjaliści obejrzeli film „Tango”, a spotkanie poprowadziły: Agnieszka Jasińska, Bożena Żabska i Halina Lubacz. Dyskusyjny Klub Filmowy powstał we współpracy Publicznego Gimnazjum w Zagwiździu i Gminnej Biblioteki Publicznej w Murowie.
Pomysł narodził się kilka miesięcy temu. Przypadkiem okazało się, że Pani Agnieszka  Jasińska od dłuższego czasu też o tym myślała. Od myśli przeszłyśmy od razu do czynów. Przejrzałam repertuar, wybrałam film, Pani Agnieszka przygotowała wstęp i dodatkowe materiały. Zaczęłyśmy od krótkometrażowego filmu Zbigniewa Rybczyńskiego pt. „Tango”, który został nagrodzony Oscarem w 1982r. (pierwszy Oscar dla polskiego filmu!) Wybór okazał się trafny; 8 minut (bo tyle trwa film) to wystarczająco długo, by zachęcić młodzież do odbioru kina awangardowego. Od razu wywiązała się żywa dyskusja, a niektórym nawet udało się policzyć wszystkich bohaterów!
Wspólnie z Paniami: Haliną Lubacz i Agnieszką Jasińską chcemy kontynuować spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego od września. Planujemy spotkać się raz w miesiącu, a zajęcia mają obejmować m.in. analizę dzieła filmowego. W repertuarze znajdzie się przede wszystkim kino alternatywne, bo naprawdę warto zainteresować uczniów dziesiątą muzą.

Tekst: Bożena Żabska
Fotorelacja: Ageniszka Jasińska i Halina Lubacz
Pani Agnieszka Jasińska wprowadza uczniów w tematykę spotkania.jpeg Pani Bożena Żabska prowadzi dyskusję.jpeg

DSC_0059.jpeg DSC_0116.jpeg DSC_0123.jpeg DSC05247.jpeg Z4.jpeg
<./div>