Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zagwiździu
Dziś jest: środa, 12-08-2020, Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

Akcja pomocy Kubusiowi

Uczniowie klasy II b przyłączyli się do Akcji  "Wyślij kartkę dla chorego Kubusia! Spraw chłopcu radość!" Na godzinie wychowawczej wykonali kartki urodzinowe dla Kubusia, które następnie zostały wysłane. 

Chłopiec ma zaledwie pięć lat, a przeżył już więcej niż niejeden dorosły. Mowa o Kubusiu, który zmaga się z ciężką chorobą nowotworową. 17.05. chłopiec ukończył 6 lat. Jak każde dziecko uwielbia dostawać życzenia urodzinowe. Jego rodzice zorganizowali akcję: Wyślij kartkę dla chorego Kubusia! Chłopiec urodził się jako wcześniak. Zaraz po narodzinach pojawiły się pierwsze problemy. Kuba cierpiał na zaburzenia oddychania. Dziecko przeszło poważną operację jelita. Z powodu niedotlenienia mózgu doszło do krwawienia trzeciego stopnia. Stan chłopca był ciężki. Wykryto też u niego wadę serca.

- Gdy pojawiało się światełko w tunelu, a stan się polepszał, nasz synek zachorował na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych oraz sepsę - wspomina Agnieszka Stolarek, mama Kubusia.

Następnym objawem były niepokojące drgawki. Gdy rodzice zgłosili się do szpitala w celu ustalenia ich przyczyn, usłyszeli straszną diagnozę. - Lekarz prowadzący powiadomił nas, że najprawdopodobniej nasze dziecko będzie rośliną. Wskazują na to liczne uszkodzenia mózgu - mówi A. Stolarek. 
Na szczęście lekarz się pomylił. Po intensywnej rehabilitacji chłopiec nadgonił rówieśników. Jego rozwój przebiegał prawidłowo. Niestety, w 2012 r. zapadła kolejna diagnoza - nieoperacyjny guz pnia mózgu. Od tego czasu Kubuś walczy o każdy dzień.

- Kubuś wyczekuje listonosza. Każdy list sprawia mu wiele radości - mówi mama chorego chłopca.
Mamy nadzieje że kartki podobały się Kubusiowi, którego serdecznie pozdrawiamy.

Tekst i foto: mgr Sylwiusz Kuliczkowski

Akcja dla Kubusia_Publiczne Gimnazjum w Zagwiździu_III.jpeg Akcja dla Kubusia_Publiczne Gimnazjum w Zagwiździu_I.jpeg Akcja dla Kubusia_Publiczne Gimnazjum w Zagwiździu_II.jpeg

DSC_0059.jpeg DSC_0116.jpeg DSC_0123.jpeg DSC05247.jpeg Z4.jpeg
<./div>