Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zagwiździu
Dziś jest: piątek, 07-08-2020, Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Spotkanie z poezją

We wtorkowe przedpołudnie (19.05.) udaliśmy się do filii bibliotecznej w Zagwiździu na spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu udostępniła Gminnej Bibliotece w Murowie wystawę „Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz”. Jednak z Panią Agnieszką Jasińską stwierdziłyśmy, że dla uczniów wystawa to za mało i dlatego postanowiłam przygotować dla nich konkurs.

Zaczęliśmy od obejrzenia wystawy. Pani Agnieszka ciekawie wprowadziła nas w świat Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza. Dowiedzieliśmy się między innymi, że tych dwoje, pisząc do siebie listy, celowo popełniało błędy ortograficzne. Po wystawie zaczęliśmy konkurs „Wisława Szymborska – życie i twórczość”. Tu bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Borgul (kl. III b). II miejsce zajął Nicolas Stein (kl. I), a III miejsce ex aequo zajęły Nancy Weretczuk (kl. II b) i Dominika Białas (kl. I).

Po konkursie uczniowie pracowali nad kolażami, ale zanim do tego się zabrali, w międzyczasie przeczytaliśmy wybrane wiersze poetki. Czytali między innymi zwycięzcy konkursu – w nagrodę. Tworząc własne kolaże, uczniowie zapoznawali się także z kolażami Pani Szymborskiej. To mniej chyba znana dziedzina jej twórczości. Najlepsze kolaże wezmą udział w osobnym konkursie – poinformowała nas Pani Agnieszka.

Magia tego spotkania udzieliła się wszystkim – co widać na zdjęciach. 

Zachęcam do ich obejrzenia. A z Panią Agnieszką już myślimy o kolejnym wydarzeniu.
Na razie nic nie zdradzam.

Bożena Żabska

Fotorelacja:  

 

Tekst i materiał fotograficzny: Bożena Żabska

DSC_0059.jpeg DSC_0116.jpeg DSC_0123.jpeg DSC05247.jpeg Z4.jpeg
<./div>