Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Publiczna Szkoła Podstawowa
w Zagwiździu
Dziś jest: piątek, 07-08-2020, Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Półfinał Powiatu w Piłce Koszykowej

Mecze rozgrywane były w systemie 4 kwarty po 7 minut. Po pierwszej przegrywaliśmy 0:12, jednak od drugiej rozpoczęła się mozolna pogoń za przeciwnikiem. Po drugiej wynik brzmiał 10:20 dla Ozimka. Trzecia była najbardziej udana dla nas i dziewczyny miały już tylko 2 punkty straty, 24:26. Na półtorej minuty przed końcem meczu wyszliśmy na prowadzenie 33:32, niestety nie udało się  go utrzymać i ostatecznie 33:36 zwyciężył Ozimek.

Postawa dziewcząt była godna podziwu. W spotkaniu z Ozimkiem pokazały niesamowitą wolę walki i charakter. Dzisiejsza młodzież zwykle kiedy jej coś nie wychodzi szybko rezygnuje i nie podejmuje walki, nie tylko w sporcie, ale i w innych dziedzinach życia „idąc na łatwiznę”. Dziewczyny pokazały, że warto podejmować trud, mimo, że nie zawsze wszystko będzie się układało po ich myśli.  O tą jedną lekcję są bogatsze, a to na pewno  zaprocentuje w przyszłości.

Publiczne Gimnazjum w Zagwiździu zagrało w składzie: Dominika Bentkowska, Joanna Gontarz, Paulina Zimek, Wiktoria Kiczma, Natalia Nelke, Jasmin Morka, Jessica Kaczmarczyk, Klaudia Nanko, Vanessa Suszczyk. 

Tekst i foto: Tomasz Długosz
 

 
 

DSC_0059.jpeg DSC_0116.jpeg DSC_0123.jpeg DSC05247.jpeg Z4.jpeg
<./div>